Môže byť brutálne Camaro ZL1 ešte drsnejšie? Ale, áno!

Keď sa povie Chevrolet Camaro ZL1, tak sa nejednému motoristickému fanúšikov zbiehajú sliny v ústach. Tento voz je šialený už sám o sebe, avšak s paketom LE1 dostal ešte ďalší rozmer. Parádne a efektné úpravy sa týkali predovšetkým podvozku.

 

Upravený model je vybavený tlmičmi Multimatic DSSV (Dynamic Suspension Spool Valve), ktoré môžu meniť nielen výšku a tvrdosť pruženia, ale tiež geometriu. Na takéto vychytávky sme však skôr zvyknutí pre pretekárskych špeciáloch. Vzadu je potom stabilizátor nastaviteľný v troch smeroch.

 

Paket LE1 disponuje devätnásťpalcovými kolesami s pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supercar 3R. Ráfiky sú sice oproti štandardným o palec menšie, ale zato sú o 1,5 kg ľahšie. Mimochodom, tento „vylepšený“ automobil má menšiu hmotnosť o necelých 30 kg, a to napríklad vďaka zrušeniu sklápania zadných sedadiel alebo tenšiemu zadnému sklu.

 

Motor je samozrejme brutálny osemvalec LT4 s objemom 6,2 litra s výkonom 485 kW (650 koní). Krútiaci moment je úžasných 881 Nm. Zaujímavé je, že paket LE1 sa dodáva len do verzie s manuálnou prevodovkou a nie k štandardnej desaťstupňovej automatickej.

 

Pozoruhodné sú aj dynamické vlastnosti auta. Maximálna rýchlosť je 321 km/h a vďaka tak extrémnemu krútiacemu momentu sa nemôžeme diviť, že z nuly na stovku akceleruje za 3,5 sekundy. Cena paketu LE1 je celkovo prijateľných 7500 dolárov, ale túto čiastku treba pripočítať k sume okolo 70.000 USD za za Chevrolet Camaro ZL1.

-jj-

Source: automagazin.sk

2 Responses to Môže byť brutálne Camaro ZL1 ešte drsnejšie? Ale, áno!

  1. Já mám pro jakýkoliv Chevrolet velkou slabost a i tento vypadá dost dobře akorát mi tam moc nesedí ta odlišná barva kapoty u černého modelu. Vypadá to pak jak poskládané z více aut 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *