Vytlačte si! Nový elektromobil MINI má kolesá z 3D tlačiarne!!

Spoločnosť BMW Group predstavila čisto elektrické MINI. Už teraz je zrejmé, že ide o vydarenú kombináciu auta s futuristickým pohonom, hravým dizajnom i podvozkom, ktoré patrí do mesta.

 

MINI už svoj elektromobil malo a nazývalo ho MINI E. Aj keď sa automobil nakoniec nedostal do sériovej výroby, BMW si na ňom nacvičilo vývoj a získalo z neho potrebné skúsenosti. Napokon, malé MINI dalo napríklad základ dnešnému BMW i3.

 

MINI má tiež plug-in hybrid, ktorý bol predstavený na jar tohoto roku a nesie názov MINI Cooper SE Countryman ALL4. Do budúcna chce miniautomobilka všetky elektrifikované vozy značky zlúčiť pod jednotné označenie „MINI Electric“.

 

Nový model MINI vyzerá dosť podobne ako MINI Cooper, ktorý prešiel dôkladným faceliftom. To je ale dobre, pretože sa automobilka neutápa v nesplniteľných konceptoch a voz vypadá, že je pripravený naskočiť rovno do sériovej výroby.

 

Na doplnenie informácii o aute treba uviesť, že mu nechýbajú full-LED predné svetlomety spolu so zadnými lampami, ktorým LEDky tiež nechýbajú. Každé zo zadných svetiel mimochodom tvorí polovinu britskej vlajky. Motoristických nadšencov zaujmú aj 19-palcové kolesá z ľahkých zliatin, ktoré majú aerodynamické ozdobné vsadky vyrobené pomocou 3D tlačiarne.

-jj-

Source: automagazin.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *